top of page

"KALBANČIOS DĖŽUTĖS" KAIRIOJO NERIES KRANTO TURIZMO TRASOJE

Neries regioniniame parke, kairiojo Neries kranto turizmo trasoje, sukūrėme dvi "kalbančias dėžutes".

Kaip jos kalba vidury miškų? Ogi naudodamos elektros energiją, kurią pats klausytojas turi sugeneruoti sukdamas rankenėlę.

Ką jos kalba vidury miškų? Pasakoja istorijas tų vietų gyventojų lūpomis. Lankytojai išgirs ir apie ūdros patino nuotykius, ir užkalbėtojo Vaiciukevičiaus mitinę pasaką, ir sielininko prisiminimus, ir žvirblinės pelėdos dainušką. Beje, visa tai - ir lietuvių, ir anglų kalbomis! Galiausiai - kiekviena dėžutė turi originalius pasakojimus, kurie nesikartoja, tad apsilankęs vienoje vietoje, krūvą įdomybių klausytojas išgirs ir antroje stotelėje, pratęsęs kelionę turizmo trasa.

Kas visa tai sukūrė? Studijos "Paveldas kalba" ir Neries regioninio parko direkcijos darbuotojai, bei aktorius Tomas Žaibus, įgarsinęs lietuviškus tekstus, bei Vytautas Astromskas, prabilęs angliškai. O du tekstus balsams padovanojo "Čepulio fotoklajonės" autorius M. Čepulis.


Atlikti darbai: idėjos sukūrimas ir įgyvendinimas -  tekstų redagavimas ir pritaikymas įgarsinimui, audio failų paruošimas, laikančiosios konstrukcijos gamybinių brėžinių paruošimas, pagaminimas; informacinių plokščių dizaino sukūrimas, maketų spaudai paruošimas ir atspausdinimas; įrangos suprogramavimas ir pastatymas.

 

2021 m.

LOGO paveldas kalba.png
bottom of page